קהילת קריובה

קריובה היא העיר השישית בגודלה ברומניה, בירת מחוז דולז’ וגם בירת החבל ההיסטורי, אולטניה, ונמצאת באמצע המישור הגדול במרכז אולטניה בין רכס הקרפטים מצפון ונהר הדנובה מדרום.

העיר הייתה מאז ומתמיד מרכז כלכלי משגשג ובמאה ה-20 הפכה ליצרנית הגדולה ברומניה בתחומי הרכב, המזון והכימיקלים. זוהי עיר אוניברסיטאית בת כ-350,000 תושבים (נכון ל – 2017) ואם מצרפים ישובים קרובים הנושקים לעיר, מגיעה אוכלוסיית קריובה ללמעלה מ-400,000 איש. האוניברסיטה בקריובה היא מהחשובות ברומניה, אך נראה כי היא מפורסמת יותר בקבוצת הכדורגל שלה ‘אוניברסיטת קראיובה’ שזכתה 6 פעמים בגביע הרומני לכדורגל והשתתפה פעמים רבות בתחריות האירופיות החשובות. בעיר קיימים מוסדות תרבות רבים, מוזיאונים ותיאטראות, ביניהם גם תאטרון מפורסם (הראשון ברומניה שהצטרף לאיחוד התיאטראות האירופי).

מקור השם “קריובה” הוא בתואר הרומני, “קראי” שמשמעותו:  מלך. יש מספר גרסאות המספרות על מלך שקבע את מושבו במקום זה ועל כן נקרא המקום קראיובה = מקום המלך. מרבית האגדות מספרות על מלך ממוצא רומני שהיה מלכם של הבולגרים והרומנים שמדרום לדנובה ולאחר שהודח, ברח וקבע את מושבו בקראיובה.

קריובה היא עיר בדרך לטיולים לאורך הדנובה, בדרך לסרביה ול’שערי הברזל’ והסכר הגדול שעל הדנובה, ותחנה בטיול למחוז ‘בנאט’.

גלריית תמונות

מאמרים

סרטונים

נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו