פרופ’ רירי מנור זוכה בפרס רומן הזיכרונות הטוב ביותר ברומניה לשנת 2016 !

ארגון א.מ.י.ר. מצטרף לאגודת הסופרים בישראל ומברך את הסופרת, פרופ’ רירי סילביה מנור, על זכייתה בפרס רומן הזיכרונות הטוב ביותר ברומניה לשנת 2016 !
הסופרת הישראלית – חברת הנהלת א.מ.י.ר., שהיא גם בעלת האזרחות הרומנית, זכתה בפרס היוקרתי המוענק ע”י שבועון התרבות הרומני “observator cultural”. 

יו”ר אגודת הסופרים, צביקה ניר (גם הוא ממוצא רומני) : “מדובר בגאווה ישראלית” !!! הסופרת והמשוררת, פרופ’ רירי סילביה מנור, זכתה בפרס רומן הזיכרונות הטוב ביותר ברומניה לשנת 2016. מנור, ילידת רומניה, עלתה לישראל ב-1960, הינה פרופסור לרפואת עיניים ונוירו-אופטלמולוגיה באוניברסיטת תל אביב, משוררת וסופרת, חברה פעילה באגודת הסופרים העבריים וחברה בעמותת הסופרים ברומניה. הפרס, שהוענק באולם תיאטרון אודיאון בבוקרשט בתחילת החודש, עורר התרגשות רבה בקרב חבריה באגודת הסופרים.

יו”ר אגודת הסופרים, צביקה ניר, על הזכייה: “מדובר בזכייה חסרת תקדים של סופרת ומשוררת ישראלית בפרס היוקרתי ברומניה. אנו באגודה מברכים את רירי על הזכייה המרגשת ורואים בה גאווה ישראלית אשר תורמת תרומה משמעותית למעמדה של ישראל בעולם. תרבות בכוחה לבנות גשרים וקשרים חשובים עם מדינות העולם”. הספר עליו זכתה מנור בפרס, זיכרונות 1941-2016, יצא לאור ברומניה בהוצאת הספרים היוקרתית HUMANITAS  והפך לרב מכר.

פרופסור כרמן מושט, פרופסור בפקולטה לספרות באוניברסיטת בוקרשט, מייסדת ומנהלת השבועון המעניק את הפרס, הקריאה את נימוקי חבר השופטים אשר ציינו לשבח את היצירה ובחרו את מנור ככלת הפרס. כמו כן, ציינה מושט את אישיות הסופרת, את עזרת מדינת ישראל ועזרתה הרפואית של רירי לרומניה בשנת 1990 ולאחריה.

שאפו !