נבחרי הפרלמנט הרומני נפגשים עם ראשי א.מ.י.ר.

בתקופה בה מדינות לא מעטות מפנות עורף לישראל, מוצאת לנכון רומניה לשלוח משלחת רשמית מכובדת שתעמיק את הקשרים בין שתי המדינות.

משלחת מכובדת של אנשי ממשל בכירים מרומניה עשתה את דרכה לישראל בחודש פברואר 2015 .

המשלחת כללה את: מר ואלריו זגוניה – יו”ר בית הנבחרים הרומני, מר גבריאל ולאסה – סגן יו”ר בית הנבחרים הרומני ונשיא הוועדה הפרלמנטרית לידידות ישראל-רומניה, חברת הפרלמנט – הגב’ אלינה ג’ורג’יו, מנהיגת המפלגה הלאומית הליברלית (מפלגתו של יוהניס-נשיא רומניה החדש), מר כריסטיאן פאנצ’יו – מזכ”ל בית הנבחרים, הגב’ אדלינה פאלאדה – מנכ”לית בית הנבחרים הרומני וד”ר אאורל ויינר – חבר פרלמנט ונשיא הפדרציה של הקהילות היהודיות ברומניה.

בארץ – קיבלה את המשלחת המכובדת שגרירת רומניה בישראל, הגב’ אנדראה פסטרנק, יחד עם צוות הדיפולמטים וארגון א.מ.י.ר. על נציגיו וראשיו נפגש עם המשלחת בכנסת ואח”כ לקח את חבריה לביקור הסטורי בראש פינה – שם נבנה מוזיאון למורשת יהדות רומניה.

למשלחת שהוזמנה ע”י יו”ר הכנסת, מר יולי אדלשטיין, ציפה לו”ז עמוס שכלל :

ביקור בכנסת ישראל בבוקר יום חמישי (19.02.15), ישיבת עבודה בין אדלשטיין לזגוניה במהלכה נחתם הסכם שיתוף פעולה בין כנסת ישראל לפרלמנט הרומני, מפגש עם הח”כ אילן גילאון, מפגש בבית הנשיא עם הנשיא – מר ראובן ריבלין, לאחר מכן מפגש עם השגרירה לשעבר – הגב’ קולט אביטל ועם סגן השר – מר צחי הנגבי.

ביום שישי נפגשה המשלחת עם רב הכותל – שמואל רבינוביץ’ שערך עימה סיור במקום ואז עם הפטריארך של ירושלים והאב הרומני של הכנסייה הרומנית בירושלים.

ביום שבת נפגשה המשלחת עם חברי הנהלת ארגון א.מ.י.ר. – ארגון מאוחד של יוצאי רומניה בישראל – בראש פינה.

המשלחת ביקרה במקום הבניה המיועד יחד עם נציגי ארגון א.מ.י.ר. ועם מר אביהוד רסקי – ראש מועצת ראש פינה, ולמדה רבות על המיזם שנעשה בתמיכת הגופים המובילים גם ברומניה.

במוצ”ש פגשה המשלחת נבחרת נרחבת יותר של נציגי הקהילה הרומנית בישראל – בעיקר תחת חסות ארגון א.מ.י.ר. המהווה ארגון גג לכל הארגונים המייצגים את הקהילה השנייה בגודלה בישראל.