חולות זהובים – נעמי דרוקמן

חולות זהובים

נעמי דרוקמן

“בשיכון שלנו כל בית נוצֵר בתוכו סוד של חיים אחרים, פצעים פתוחים שטרם הגלידו”.
חנה’לה היא אישה בשנות החמישים לחייה השבה אל מחוזות ילדותה בחולון. העיר שינתה פניה, הבתים עומדים דוממים והתריסים מוגפים כאומרים תם ונשלם. אחרי שנים ארוכות של היעדרות חוזרת חנה’לה, נחושה לקבל תשובה: כיצד הצליחו שלוש נשים שהכירה, נשים שכבר אינן בחיים ושאיש לא נתן דעתו עליהן, להקים עצמן מתוך האפר, למחוק עבר נורא ולברוא את עצמן מחדש.
בשנת 1952 היתה ישראל מדינה צעירה שקלטה עולים מכל קצוות אירופה. לחולון הגיעה חנה’לה בת השש עם הוריה, רוזיקה ושנדור. בתחילה, לאוהל במעברה שעל רצועת החולות הזהובים ומשם אל האספלט, לבניין שיכון בן שתי קומות. בבניין הזה ניסו המשפחות לעשות ככל יכולתן כדי לכסות על הפצעים הפתוחים שטרם הגלידו.
רותיקה, אלה – שכונתה בפי ילדי השכונה “המשיגנע” – וביאנקה הכובסת. שלוש נשים שכאבן וסודותיהן התערבבו בריחן המתקתק של עוגות הבית שנאפו גם בתקופות של מחסור, אל כולן חוזרת חנה’לה במסעה לקבל תשובה.
חולות זהובים הוא סיפור סוחף ומרגש הבוחן את דרכיהן של נשים להתמודד עם עברן ומציג זאת באמצעות מערכת יחסים מורכבת בין אם לבת.
נעמי דרוקמן, ילידת ארד שברומניה, בעלת תואר ראשון בספרות ובפילוסופיה מטעם האוניברסיטה העברית, ובעלת תואר שני ושלישי בתלמוד. אשת חינוך ומרצה ליהדות. כתבה את הספרים מסע בטעם רומני, ואהבה בתענוגים – אירוטיקה בספרות חז”ל.
זהו הוא רומן הביכורים שלה.

סיפורת יצא לאור בנובמבר 2019 בהוצאת מטר סוג כריכה רכה ניתן לרכוש בסטימצקי ובהוצאת הספרים מטר