הושק ארגון יוצאי ברלאד בישראל !

ב – 15.10.15 נערך ב’בית התפוצות’ כנס ייסוד ארגון יוצאי ברלאד ביוזמתו ובייסודו של מר מריוס היינריך, חברה הנהלת א.מ.י.ר. – המתמחה בחקר שורשי המשפחה.

בכנס השתתפו רבים מבין יוצאי ברלאד החיים כיום בישראל וניתן היה לראות נוכחות מרשימה גם של בני הדור השני.

את כנס הייסוד שהפיק ארגון א.מ.י.ר. פתח מר היינריך בדברי פתיחה מרגשים, מצגת מרגשת על העיר ברלאד וההסטוריה היהודית שלה ואז עלו לברך: מר מיכה חריש – יו”ר ארגון א.מ.י.ר., נציגות של שגרירת רומניה בישראל ומר אייל פביאן – מנהל המטה בארגון א.מ.י.ר. אשר הרחיב על פעילות ארגון א.מ.י.ר. וכיצד ארגון יוצאי ברלאד משתלב בתוך אחת ממטרות הארגון, קרי: הקמת ארגוני הנצחה לקהילות השונות ברומניה והפעלתן.

את החלק ההסטורי החל ד”ר לוצ’יאן זאב הרשקוביץ’ כאשר סקר את מורשתם של רבני ברלאד בהרחבה ניכרת והמשיך מר סרג’יו ברנדאה עם קטעים מתוך הספר שכתב.

את אוזני המשתתפים הנעימה הזמרת, אילנה טובים, עם שירים “מבית אימא” והצליחה להלהיב את הקהל שנהנה מרגעים מזוקקים של נוסטלגיה נעימה.

את אחד מהרגעים היותר מופלאים סיפר פרופ’ אברהם טל – חתן פרס ישראל ובמקורו מהעיר ברלאד אשר שיתף את הקהל בחוויות ורשמים מעיר ההולדת והפתיע בבקיאותו בפרטים הקטנים והגדולים ובצחות דיבורו בשתי השפות – הרומנית והעברית – בה גם התמחה מקצועית.

הכנס הסתיים עם סיכומי דברים על אופן ההתקדמות של פעילות הארגון החדש ועם טעם חזק של עוד.