הוכרז על העמקת השת”פ בין ה FCER לבין ארגון א.מ.י.ר.

בישיבה חגיגית שנערכה בחודש ספטמבר 2014 במלון לאונרדו בר”ג בנוכחות ד”ר אאורל ויינר – נשיא ה FCER וחבר בפרלמנט הרומני, כל חברי הנהלת ארגון א.מ.י.ר. ונציגים של קריטטה הוכרז באופן חגיגי וחד משמעי על העמקת שיתוף הפעולה בין הצדדים.

בהזדמנות זו, זכה ד”ר ויינר להכיר מקרוב את האישים המכובדים המרכיבים את הנהלת א.מ.י.ר. – חברי הנהלות הארגונים השונים הקיימים בארץ של נציגי העלייה הרומנית על קהילותיה, כמו גם הסטוריונים ואנשי תרבות, רוח ומדע.

מר מיכה חריש כיו”ר ארגון א.מ.י.ר. סיפר על כל אחד מחברי ההנהלה, מר ברוך טרקטין בירך את ד”ר ויינר וד”ר ויינר בתורו בירך את המשתתפים, הציג את הפעילות הנוכחית של הפדרציה וסיפר כיצד הגיע להסכמות ותובנות נוספות בישיבה מוקדמת שהתקיימה עם ראשי א.מ.י.ר. בהתייחס לעבודה המשותפת ולפרויקטים חדשים.

מר יקי לב – מנכ”ל ארגון א.מ.י.ר. פירט את הנקודות העיקריות בהן תהיה עבודה משותפת כאשר נציגים משני הצדדים יעבדו זה לצד זה.

בין הנושאים המדוברים: המוזיאון ליהדות רומניה בראש פינה המוקם בימים אלו, פרויקט הגנאולוגיה הכביר, וועדות אקדמיות למתן מלגות, מעורבות הממשלות של 2 המדינות במיזמים המשותפים ועוד.

לסיום נאמרו ברכות לקראת השנה החדשה והורמה כוסית לברכה.