ביקור שר החוץ הרומני, אאורסקו, בישראל והפגישה עם א.מ.י.ר.

במהלך חודש אוקטובר 2015 הגיע לביקור רשמי בישראל השר לענייני חוץ של רומניה, בוגדן אאורסקו, מלווה בפמליה מכובדת של משרדו.

במהלך הביקור נפגש עם שרים וחברי כנסת בישראל, עם ראש הממשלה – בנימין נתניהו, עם מזכ”ל האו”ם ששהה בארץ באותם הימים, היה בפגישות עבודה נרחבות עם שגרירות רומניה בישראל וכמובן, עם נציגי הקהילה הרומנית בישראל במהלך ערב חגיגי במלון המלך דוד בירושלים.

בין נציגי ארגון א.מ.י.ר. שפגשו את השר : מר איל פביאן – מנהל מטה א.מ.י.ר. והגב’ איריס לקנר – אחראית תקשורת והסברה בארגון שנשאו בפניו דברים, מר משה נגור – יו”ר כבוד של ארגון א.מ.י.ר. ורעייתו מירה, הרב יוסף ווסרמן מירושלים – יו”ר העמותה לטיפוח וקירוב יהודי רומניה, הגב’ קולט אביטל – חברת הנהלה בא.מ.י.ר. ויו”ר מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל, מר יוחנן רון זינגר – יו”ר ארגון יוצאי בוקובינה, ד”ר דורון קולר – יו”ר ארגון יוצאי דורוחוי והסביבה, מר דן מריאן – נציג ארגון ניצולי טרנסניסטריה, הגב’ דיצה גושן – חברה בוועדה האקדמית של המוזיאון ליהדות רומניה המוקם בראש פינה, ד”ר זיגי זילברמן – מייסד הפדרציה הציונית ברומניה, מר אריה לביא – אחראי תקשורת, יוליוס מדלר – מפעילי הארגון נגד האנטישמיות ברומניה, מר יצחק פינקו – יו”ר ע.י.ר., מר יהושע זונטג – יו”ר ארגון יוצאי רומניה באשדוד, מר יוסי אורן, מר ישראל גת ומר יוסי שוורץ – חברי הנהלת א.מ.י.ר. וד”ר דפנה סליאר – חברה בוועדת התכנים של המוזיאון.

בערב זה הוצגו לשר תוכניות הארגון לתקופה הקרובה וסוקרה פעילות ארגון א.מ.י.ר. על כל מישוריה. השר מצידו שמח לשמוע על הפעילות הענפה וסוכם על המשך שיתוף הפעולה בין משרדו להנהלת א.מ.י.ר. במטרה לקדם מטרות חשובות ואף משותפות.

(* צילומים: חנוך גריזיצקי)