אלכסנדר האווסואטר בהרצאה מכוננת בישראל

ב – 02.12.13 התארח הבימאי הנחשב והמוערך, יליד רומניה, האווסואטר, באולם מכון התרבות הרומני בת”א והעביר הרצאה מרתקת על נבכי עולם התיאטרון המודרני עם היקש לתיאטרון היהודי כפי שמתקבל ברומניה ובעולם כולו.

אלכסנדר האווסואטר הוא יליד רומניה שעלה לישראל עם משפחתו עוד כילד והעביר כאן את שנות נעוריו.
הוא הספיק ללמוד תיאטרון באוניברסיטת ת”א ועם סיום לימודיו נקלט לבמות התיאטרון הגדולות בעולם, קבע מעון חדש בקנדה למספר שנים לא מבוטל ומאז מתרוצץ בין 5 יבשות ואינספור מדינות עם הפקות בינלאומיות שהוא מביא, מקים ומנהל פסטיבלי תרבות, מרכז חוגי תיאטרון באוניברסיטאות, זוכה בפרסים והוקרה בינלאומיים, עובד עם מיטב הכישרונות של במת התיאטרון ומגדל דור חדש של שחקנים אמיצים, נועזים, טוטאליים ובעלי מעוף.

הרצאתו הצליחה לרתק ולהסעיר אנשי במה ותרבות, כמו: ניקו ניתאי, מיכאל כורש, טרייסי אברמוביץ’, פיני עדן, יוני אילת, מוטי לרנר, קרול פלדמן, אנדריי סטריחן ועוד…

האווסואטר הידוע בסגנונו הבועט והייחודי מתייחס לתיאטרון שהוא יוצר כ”תיאטרון של המאה ה – 21″ בו הקהל הוא חלק בלתי נפרד ממה שקורה על הבמה, השחקן הוא כלי שרת בידי הוגי הרעיון ובכל יצירה מחדש הוא מגלה פן אחר אצל המבצעים ומחפש את הריגושים “כמו בפעם הראשונה” אצל השחקנים שלו.

תיאוריו וההסברים שהעניק, תובלו בקוריוזים ממסעותיו בעולם, בקטעי וידאו מתוך הפקות שלו – תיאטרון, אופרה ווידאו ארט – ובשיח מכונן עם הקהל.

אלכסנדר האווסואטר שהתארח גם בבמה הרעיונית השנייה של ארגון א.מ.י.ר. עומד להגיע באביב לארץ עם הפקת הענק הסוערת והמצליחה שלו, “הגולם”, בשיתוף עם תיאטרון הבימה.