ארגון א.מ.י.ר. מרכין ראש עם פטירתו של מנחם אריאב

ארגון א.מ.י.ר. אבל עם לכתו של אחד מ – 4 מייסדי הארגון, מנחם אריאב ז"ל, אישיות ציבורית, מנהיג ואיש אשכולות שפיתוח הארץ היה נר לרגליו והציונות לדרכו.

מנחם אריאב (1929 – 2017)  נולד בשם מנדל "מנדי" אבדיק בעיר ברשט (Berești) ברומניה.

בגיל 15 הצטרף לתנועת הנוער 'גורודוניה', הפך לניצול שואה, אסיר ציון, הבריח אנשים לארץ ישראל ועלה בעצמו לישראל בשנת 1949. עם עלייתו לארץ, נשלח להכשרה בקיבוץ מסדה שבעמק הירדן ולאחר מכן לקיבוץ ניר עם.

אריאב שירת בנח"ל ועם סיום שירותו חזר לקיבוץ – בו עבד בחקלאות.

בשנת 1956 נבחר אריאב לצוות שהקים מוסדות חינוך ואת מפעלי המועצה האזורית שער הנגב.

בשנת 1962 עבר לנצרת עילית – שם נבחר למזכיר מועצת הפועלים ולחבר הוועד הפועל של הסתדרות העובדים הכללית.  בתפקיד זה כיהן עד לשנת 1977 כאשר במקביל נבחר בסוף 1965 למועצת נצרת עילית ובהמשך כיהן כמ"מ לראש העיר.

החל משנת 1977 ועד לשנת 2008 כיהן אריאב כראש עיריית נצרת עילית ונחשב לראש העיר הוותיק והמבוגר ביותר מבין ראשי הערים בישראל. בזמן כהונתו הפכה נצרת עילית ממועצה מקומית לעיר. בשנת 2016  קיבל את אות יקיר העיר.

תחת כהונתו עשתה נצרת עילית זינוק דמוגרפי מהמשמעותיים באותם עשורים כך שבשנת 2011 מנתה העיר 52 אלף תושבים.

אריאב כיהן במשך השנים בתפקידים רבים נוספים, ביניהם: היה בין מייסדי ארגון א.מ.י.ר. – ארגון מאוחד של יוצאי רומניה בישראל – כאשר לצידו נמנו במייסדים: אלוף (במיל') משה נתיב ז"ל, יצחק ארצי ז"ל ומשה נגור ז"ל. היה חבר דירקטוריון 'כור תעשיות', יו"ר המועצה לרשות פיתוח הגליל, חבר דירקטוריון בתעשייה הצבאית, חבר דירקטוריון במפעל הפיס, חבר הנהלה של מרכז השלטון המקומי, יו"ר התאחדות עולי רומניה בישראל, יו"ר וועדת הכספים של מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל ונמנה עם מקימי המפעלים השיתופיים של ההתיישבות העובדת.

בשנים האחרונות כתב ספר על חייו.

מנחם אריאב היה נשוי  ללאה 67 שנה עד למותו, היה אב לשלושה והשאיר אחריו נכדים ונינים.

יהי זכרו ברוך !